Zvaniet 25443302
Zvaniet / Whatsapp
25443302
Zvaniet 25443302
Rakstiet e-pastu

Delfīnu izrāde Klaipēdā

Ekskursija 27. aprīlī

Foto: publicitāte
Naktsmītne kalnā: NAMIŅI, TELTIS

Tanzānijas klimata ceļvedis

Uzkāpt KilimandžāroMarangu, Machame, Lemosho ceļi. Izvēlamies!

Kilimandžāro 3 diena, Moshi, Tanzania, foto: Peter Conlan / Unsplash

Kāpieni Kilimandžāro: Marangu, Machame, Rongai maršruti regulāri Tanzānija

  Par Kilimandžāro (Kili)
 • 5895 metri, tik augsts ir augstākais kalns Āfrikā un augstākais brīvstāvošais kalns pasaulē. Tā virsotnes ir Kibo, kas kā augstākā ir dabisks kāpēju mērķis, un Mawenzi ar žuburotām smailēm. Kibo trīs smailes ir Uhuru, Stella un Gilmans.
 • Lai gan Kilimandžāro (vietējie vārdu saīsina uz Kili) atrodas 3 grādus uz dienvidiem no ekvatora, kāpēju sagaida visas klimatiskās joslas, no lietus mežiem un skujkokiem līdz virsājiem, tīrelim, Alpu tuksnesim un sniegam.
 • Kalna pievilcība ir tajā, ka Kili var uzkāpt ikviens. Nevajag augstkalnu kāpēja vai alpīnista pieredzi, nav jāizmanto īpašs aprīkojums. Ir vajadzīga griba.
 • Kāpēju mītnes ir namiņi ar guļamtelpām Marangu maršrutā un sagatavotas nometņu teltis pārējos maršrutos. Visām nastām ir nesēji, par jums rūpējas gidi un pavāri.
 • Apkalpe: labākā! Virsotnes saniegšana ir atkarīga no apņēmības, pavisam reti - no veselības. Tāpēc Jums būs profesionāls atbalsts, un nekādi sīkumi netraucēs koncentrēties uz svarīgo. Tikpat rūpīgi tiek gādāts par kāpēja drošību. Tālāk lasiet vairāk, jautājiet mums!
 • Aprīkojums: augstvērtīgs! Hilleberg vai Vaude teltis, Snugpak vissezonu guļammaisi, Black Diamond nūjas un tml. Tas tikai palielina iespēju sasniegt virsotni. Tā kā jūsu Āfrikas ceļojums, ticami, turpināsies pēc kāpiena, aprīkojumu biežāk iznomā, nevis ved līdzi. Saņemsiet apdomai nomas lietu detalizētu sarakstu un cenas!

Kāds ir kāpšanas plāns Kilimandžāro?

Ceļojums sākas ar lidojumu uz Tanzāniju, Kilimandžāro Starptautisko lidostu. Imigrācijas un muitas procedūrām seko transfers uz Moši (vai Ārušas) pilsētu. Iekārtošanās lodžā, kas vienlaikus ir kāpšanas bāze (pilsētas lodža ir viesnīca ar norobežotu dārzu, ar dzīvošanu atsevišķos namiņos). Pusdienas lodžas restorānā, vakarā instruktāža, nesējiem nododamās somas sagatavošana kāpienam un svēršana. Kamēr būsiet kalnā, bagāžu uzglabās viesnīca.

Visas vajadzīgās pamata lietas ir jau iekļautas kalna paketē. Apģērba elementus un priekšmetus papildu ērtībām bieži iznomā, lai, piemēram, dūnu jaku virsotnei nebūtu jāvadā līdzi.

Kalnā somas uznes, naktsmītnes sagatavo nesēji, siltās maltītes gatavo pavāri, pavada kalnu gidi.

Pēc brokastīm kopā ar palīgu transfers uz izvēlētajam ceļam (Route) atbilstošiem kalna vārtiem (Gates). Pie vārtiem kārto reģistrācijas formalitātes, tiek pārsvērta bagāža, to izdara palīgi. Kad soma nodota nesējiem, kalnu gida pavadībā sāksiet ceļu. Paši nesīsiet tikai launaga kārbu un ūdens pudeli.

Pirmās dienas kāpiens ilgst četras līdz septiņas stundas, tā laikā sasniedzat lietus meža augšējo robežu. Turpmākajās dienās baudīsiet panorāmas skatus. Kalnā kāpjot, nevienu nesteidzina. Ja kāpjat mazā grupiņā, tad tai līdzi ir pietiekoši daudz kalna gidu, lai katrs kāpējs viņam pieņemamajā tempā tiktu pavadīts līdz nometnei un iekārtots.

Nometnē sagaida ierādīta guļvieta kalnu namiņā vai uzcelta telts telšu apmetnē, bagātīga siltā maltīte (ēdienkarti nosūtām), atpūta, pārsteidzošas ainavas un tad nakts miers.

Kāpšanas ceļu izvēlamies, veicot pasūtījumu. Detalizēti apraksti seko tālāk mūsu lapās. Tikai viens, Marangu ceļš ir ar nakšņošanu kalnu būdiņās, ko pirms desmitiem gadu uzbūvējusi valdība. Tā priekšrocība - zemāka cena, jo nav vajadzīgi papildu nesēji kāpēja, viņa ēdamistabas un viņa tualetes teltīm. Tāpēc Marangu piesaista taupīgāku, arī gados jaunāku publiku, uz šī ceļa ir visvairāk kāpēju. Daudzi vēlas kalnā doties pēc iespējas netraucēti, bez citiem pulciņiem tuvumā. Marangu tādas takas nesola. Atpūta namiņu kopējās 4-8 vietu guļamtelpās nav tik mierīga, kā pārējo ceļu privātajās teltīs. Savi paklājiņi un guļammaisi ir vajadzīgi arī Marangu ceļā, tos uznes nesēji.

Pārējie ceļi ir ar nakšņošanu telšu apmetnēs, tie ir komfortablāki un privātāki. Kvalitatīvās, modernās teltis uznes, saliek, nojauc un nones nesēji. Kalnā netiek atstāts it nekas. Augstākajās apmetnēs arī ūdens tiek uznests, nesēji un pavāri sagatavos uzsildītu ūdeni, lai nomazgātos rītos, un vārītu atdzesētu - ūdens pudeļu uzpildei. Kāpējam ir sava telts (to var dalīt ar otru - daloties diviem ir trīsvietīga telts - vai pasūtīt sev vienam). Katrai grupiņai tiek uzcelta sava ēšanas un atpūtas telts ar krēsliem, savas tualetes teltis. Kalnu gids ir gatavs palīdzēt pastāvīgi, viņš modinās rītos, atbildēs uz jautājumiem.

Kāpienos ar telšu apmetnēm izmantojam Machame, Lemosho un jaunāko, Rongai, ceļu. Pirmajā ir pieejama vislabākā aklimatizācija (uzkāpt augstāk, paiet mazliet zemāk, pavadīt nakti...). Tas palīdz gūt panākumus augstam procentam (85% sasniedz Uhuru smaili). Otrais un trešais, arī ar labu aklimatizāciju, atrodas vairāk mēness apspīdētajā kalna pusē, piešķirot papildus efektu, un tiek atzīti par ainaviskākajiem. Tāpēc mūsu sarakstā redzat Lemosho un Rongai Pilnmēness kāpienus.

Pēdējā nakts pirms smailes ir īsa - augšup jādodas pēc pusnakts. Pieres lukturītis, baterijas un saliekama nūja būs līdzi. Nonāksiet smailē līdz ar saullēktu, ar kontinentu pie kājām. Triumfa brīdis, atskats uz Kilimandžāro sniegiem, atceļš. Agrais rīts vajadzīgs arī tādēļ, ka dienas gaitā virsotne pievilks mākoņus, pasliktinot redzamību.

Nokāpjam līdz vārtiem pa divām dienām, reģistrēšanās un diploms, atvadas no personāla, transfers uz lodžu vakariņām, nomas lietu nodošana un atpūta. Pirmās un pēdējās dienas lodžas nakšņojumi ir iekļauti kalna paketē.

Ko Tanzānijā darīt tālāk? Var vienu dienu atpūsties un tirdziņos izvēlēties dāvanas, no melnkoka līdz par tanzanītam, tad pēcpusdienā iekļaut masaju ciema - bomas apmeklējumu. Tajā būs savannas gājiens kopā ar masaju, vietējo dejas un brīvdabas vakariņas, tumsā atgriežoties Moši vai nakšņojot masaju būdā.

Cita iespēja ir doties divu dienu izbraukumā ar pielāgotu vaļēju džipu un apmācītu reindžeri, papildu informācija šeit. Moši tuvumā atrodas divi nacionālie parki, Tarangires NP un Manjaras ezera NP, un satriecoši skaistais Ngorongoro krāteris (līdz tam 280 km). Pirmajā dienā vērošanas izbraucieni ar džipu (Game Drive) ziloņu pilnajā Tarangirē un flamingo pulki Manjaras ezerā, tam seko nakšņošana luksa stacionāro telšu lodžā pie krātera robežas, džungļos. Lodžā baudām vakara pusdienas (klasiski trauki un galda piederumi) un satumstošu Āfrikas vakaru pie ugunskura. Pēc agrām brokastīm Ngorongoro iebrauksim līdz ar rītausmu, kad migla atsegs senā krātera kalderu ar dzīvnieku pulkiem dziļi lejā. Turpinām ar Game Drive krāterī, bifeļi, melnie degunradži un lauvas. Atgriešanās Moši vakarā.

Nakšņojam zināmajā lodžā, un ar to varam beigt Āfrikas piedzīvojumu, no rīta dodoties uz lidostu.

Var tālāk doties arī uz Serengeti plašo NP vai uz pludmales dienām Zanzibārā (turp jālido). Lai nonāktu Serengeti, iespējams, ar Lielās migrācijas skatiem, ir vajadzīgas 5 - 6 dienas ar naktsmītnēm pārvietojamās telšu lodžās. Palīdzēsim izvēlēties!

Kā veidojas pasūtījuma cena?
Tabulā ir cenas PARAUGS diviem. Mūsu cenas piedāvājumu saņemsiet, izvēloties ceļojuma laiku, vēlamo kalna maršrutu un ceļojuma papildu sastāvdaļas. Lidojuma biļetes varam iekļaut pēc jūsu vēlēšanās.

Transfers no lidostas uz viesnīcu - pilsētas lodžu (izvēle)80 USD kopā
REGULĀRA Machame ceļa pakete, dalot naktsmītni, 7 dienas kalnā BLP, 2 dienas viesnīcā B--1950 USD x 2
Pasūtītas pusdienas pilsētas lodžā 1x (izvēle)15 USD x 2
INDIVIDUĀLA 2 dienu safari pakete diviem Lake Manyara - Ngorongoro ar vidēja līmeņa džungļu lodžu Karatū -LP, BL-820 USD x 2
Papildu nakts labā piepilsētas lodžā pēc safari B--60 līdz 65 USD p/p x 2
Pasūtītas pusdienas pilsētas lodžā pēc safari (izvēle)15 USD x 2
Flying Doctors ārkārtas evakuācijas apdrošināšana (izvēle)20 USD x 2
Transfers no viesnīcas uz lidostu (izvēle)80 USD kopā

Iekļautas brokastis B--, launags -L-, vēlās pusdienas --P. Norēķini EUR (pēc aktuālā dolāra pirkšanas kursa) vai USD.

MARANGU MARŠRUTS Marangu Route

Moshi > Mandara hut > Horombo hut > Kibo hut > Summit > Horombo hut > Moshi
Sākums: Moshi (10:00 - 21:00), noslēgums: Moshi 12:00

Regulāro grupu Marangu programmā ir 8 dienas, no tām 6 ir kalna dienas. Ir iespējams pasūtīt arī individuālu kāpienu ar 5 kalna dienām citā laikā.

Marangu pieder pie vecākajiem un populārākajiem kāpšanas ceļiem. Marangu ir arī vienīgais ceļš ar naktīm kalnu namiņos, visos citos nakšņo teltīs telšu nometnēs. "Kokakolas ceļa" vārds ir cēlies no kādreizējo kolas pārdevēju kastēm līdzās namiņiem, un tāds palicis iedomātā viegluma dēļ (nākamo vieglāko, dienu ilgāko Machame telšu maršrutu attiecīgi dēvē par "Viskija ceļu").

Pirmsbrauciena izpētē jūs, iespējams, jau būsiet dzirdējuši par maršruta popularitāti un zemāko cenu. Labākai cenai ir arī mīnusi - citi maršruti piedāvā vēl vairāk ainavisku pāsteigumu, jo Marangu kāpēji no kalna atgriežas pa to pašu ceļu. Pārējiem šie ceļi atšķiras.

Namiņi ir celti astoņdesmitajos gados ar kopējām guļamtelpām, ar atsevišķiem matračiem, guļvietas iedala kalna administrācija. Zemākā cena veidojas, ietaupot telšu nesēju izmaksas. Popularitāte nozīmē, ka takās var veidoties burzma, kad gājēji sāk viens otram traucēt.Namiņi ir trokšņaināki, nekā telšu nometnes.

Šajā ceļā tuvojamies smailei no dienvidaustrumiem, kāpiens ir relatīvi viegls. Ir tikai daži stāvāki posmi, kāpšanas šķēršļi ir pielīdzināti, nav kāpšļu, ķēžu vai cita augstkalnu aprīkojuma. Uzkāpjot pa Marangu ceļu piecās dienās, aklimatizācija nebūs izcila (pareizi ir kāpt augšā - mazliet lejā - mazliet augšā). Tāpēc regulārajos maršrutos ir pievienota sestā kalna diena labākai aklimatizācijai un drošākam gala iznākumam.

Virsotnes sasniegšanai palīdz iespēja mierīgi aizmigt savā guļamajā teltī un ieturēt maltīti savā pusdienu teltī. Tāpēc regulāro kāpienu programmās vairāk piedāvājam Machame un Lemosho telšu maršrutus, kā arī jaunumu - īsāko Rongai ceļu. Laikus skatiet zemāk!

Paraugs: regulārās 8 dienu (6 dienas uz kalna) Marangu programmas cena vienai personai ~1890 USD.

Piemaksa par vienu vietu lodžā / teltī 60 USD / - .*

Nav pieskaitīta inventāra un papildu ērtību aprīkojuma noma (izvēle) un dzeramnaudas personālam. Sagatavojam precīzu aprēķinu visām izmaksām - jautājiet!


*Katrā regulārās programmas laikā mazliet atšķiras programmas cena - lūdzu jautājiet par jums vēlamo laiku!

**Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts divatā ar atbilstošu ceļabiedru lodžā (viesnīcas namiņos Moši) pirms un pēc kāpšanas bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas dzīvot viens, tad vajadzīga minētā piemaksa. Kalna namiņu guļamtelpās vietas iedala NP administrācija, tajos nav iespējama vienvietīga vai divvietu izmitināšana.

Lai saņemtu Kili uzkāpšanas sertifikātu, jāsasniedz virsotnes robeža Gilmana smaile (Gillman's Point) 5756 metru augstumā, tā ir viena no trim augstākajām smailēm. 16% no Marangu maršruta kāpējiem izvēlas nekāpt tālāk līdz Uhuru (~stundas attālumā) un bauda panorāmu no Gilmana.

Nozīmīga informācija

Nakšņošana

Vienīgais maršruts, kurā nakšņojam kalnu namiņu kopīgajās guļamtelpās.

Izvēloties šo maršrutu, namiņos guļvietas tiek rezervētas, nodrošinot ar depozītu. Ļoti ieteicam 4-sezonu guļammaisu, nakšņojot namiņos.

Uzkāpšana, nokāpšana: tas pat maršruts.

Ilgums

Regulārajās programmās ir 6 kalna dienas, kopā 8 dienas (7 naktis). Pasūtot individuāli, kalna maršruts var būt par dienu īsāks.

Cena

Salīdzinot ar citiem, ceļam ir viszemākā cena.

Panākumu iespēja

Marangu ceļam ir zemāki uzkāpšanas rādītāji Uhuru kā citiem maršrutiem (66-72%). Vēl ~16% izvēlas apstāties pie Gilmana smailes. Starp iemesliem ir steidzīga piecu dienu kāpšana ar mazāku aklimatizāciju un viegla maršruta reputācija, kas šeit noved arī tos, kas par savām spējām nav īsti pārliecināti.

NB! Mūsu regulārajā programmā ir iekļauta aklimatizācijas diena (ar gājienu uz Mawenzi krātera malu), ievērojami palielinot virsotnes izredzes.

Līmenis: iesācēja / vidējais.

Plūsma: ļoti augsta, salīdzinot ar visiem citiem maršrutiem.

Marangu regulārais maršruts kods STTK1+1, 8 dienas, 7 naktis (kalnā 6 dienas, 5 naktis) ar aklimatizācijas dienu ▼
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
Chanya LodgeIerašanās, instruktāža & inventārs, nakšņojums
1Marangu Gate1,843Mandara Hut2,7004-58Lietus mežs, Alpu meži
2Mandara Hut2,700Horombo Hut3,7205-712Meži, virsāji, tīrelis
3Horombo Hut3,720Mawenzi Ridge4,3902-35Virsāji, tīrelis, Alpu tuksnesis
3Mawenzi Ridge4,390Horombo Hut3,7201-25Tuksnesis, sniegs, tīrelis
4Horombo Hut3,720Kibo Hut4,7035-810Virsāji, tīrelis, Alpu tuksnesis
5Kibo Hut4,703Virsotne (Uhuru)5,8957-86Alpu tuksnesis, sniegs
5Virsotne (Uhuru)5,895Horombo Hut3,7207-816Sniegs, tuksnesis, tīrelis
6Horombo Hut3,720Marangu Gate1,8435-720Virsāji, meži
Chanya LodgeSvinības, nakšņojums, brokastis

Kilimandžāro Marangu ceļa programma STTK1+1 (regulārais maršruts, namiņi)

1. diena MOSHI Chanya Lodge, standarta istaba, ---

Ierašanās viesnīcā / Kili kāpšanas bāzes vietā. Iespējams pasūtīt transfēru no lidostām. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Ierašanās laiks pēc 12:00 dienā. Instruktāžas laiks: 17:00 vai pēc norunas. Nomājamo lietu izvēle, kalnā nesamo somu pakošana, svēršana un pārbaude. Atpūta pirms rītdienas piedzīvojuma.

2. diena MANDARA HUT Vieta Mandaras namiņā [BLP]

Brokastis, uzglabājamo lietu nodošana viesnīcā (iekļauta arī seifa pieeja), transfērs uz maršruta vārtiem (Marangu).

Ierodoties, Nacionālā parka formalitātes klientu centrā, bagāžas pārsvēršana, nodošana nesējiem, iepazīšanās ar gidiem (iespējams, esat tikušies jau viesnīcā).

Kalnu pārgājiens ved cauri lietus mežam. Pa ceļam iespējams sastapt savvaļas dzīvniekus (pērtiķus kolobus). Kāpiens uzved uz Mandaras apmetnes namiņiem mitrās skujkoku audzēs. Pēc atpūtas laika neilgs pārgājiens līdz Maundi krātera malai ar iespaidīgu skatu uz Mawenzi smaili. Ceļš nedaudz lejup atpakaļ uz Mandaras apmetni. Namiņos kopā ir 60 gultas vietu ar matraci un spilvenu, labierīcību bloks vēl ir ar tekošu ūdeni.

Brauciens: 1 stunda. Kāpiens: 3-5 stundas. Distance: 7 km. Sasniegtais augstākais punkts: 2775 m. Sasniegtā augstumu starpība: 915 m.

3. diena HOROMBO HUT Vieta Horombo namiņā [BLP]

Brokastis, turpinās kāpšana, pametam lietus meža zonu, nonākot virsājā un tīrelī.

Ja mākoņi atļauj, skatam paveras Kibo un Mawenzi virsotnes.

Šodien ieraugām retākas putnu sugas un augstkalnu augus.

Kāpiens: 5-7 stundas. Distance: 11 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3700 m. Sasniegtā augstumu starpība: 980 m.

4. diena HOROMBO HUT Vieta Horombo namiņā [BLP]

Brokastis, šī ir aklimatizācijas diena, pietaupot mazliet enerģijas rītdienas virsotnes kāpienam.

Pārgājiens uz Mawenzi virsotni kopā ar gidu, garām Zebras klintīm. Atgriešanās namiņā pusdienām un nakts atpūtai.

Pārgājiens: 3-5,5 stundas. Distance: 5-8 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4000 m. Sasniegtā augstumu starpība: 280 m.

5. diena KIBO HUT Vieta Kibo namiņā [BLP]

Brokastis, turpinām kāpšanu gar "beidzamo ūdens ņemšanas vietu" (tālāk sākas sasalums), un pār sedlieni starp Kibo un Mawenzi, cauri Alpu tuksneša zonai.

Pārgājiens: 5-8 stundas. Distance: 12 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4703 m. Sasniegtā augstumu starpība: 1003 m.

6. diena VIRSOTNE, HOROMBO HUT Vieta Horombo namiņā [BLP]

Ap pusnakti sākas virsotnes kāpiens ar klinšainu un stāvu taku uz Gilmana smaili (5681 m). Šajā posmā vajadzīgas nūjas un, arī pilnmēness kāpienu laikā, baterija. Turpinājums ved uz Uhuru smaili pa sniega klātu taku. Saullēkta laikā nonākam Uhuru, neilgs brīdis triumfa foto un ceļš lejup. Īsa atpūta Kibo apmetnē, tad uz Horombo pēdējai naktij kalnā.

Pārgājiens: 15-19 stundas. Distance: 21 km. Sasniegtais augstākais punkts: 5895 m. Sasniegtā augstumu starpība (ceļš lejup): 2195 m.

7. diena MOSHI Chanya Lodge [B--]

Brokastis, nokāpšana līdz vārtiem un izejas formalitātes, dzeramnaudu ceremonija mūsu personālam. Transfērs uz Moši, viesnīcu. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Nomāto lietu nodošana, uzglabājamās bagāžas saņemšana.

Pārgājiens: 5-8 stundas. Distance: 17 km. Sasniegtā augstumu starpība: 1840 m. Brauciens: 1 stunda.

8. diena MOSHI Izrakstīšanās no Chanya Lodge [B--]

Brokastis, servisa beigas. Iespējams pasūtīt lidostu transferu vai safari programmas.

Izrakstīšanās: 10:00.

Kas iekļauts Kilimandžāro Marangu ceļa kāpiena cenā? Kādi var būt papildu izdevumi?

expand_more

Cenā iekļauts:

 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pirms kāpiena, B&B, divvietu istaba
 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pēc kāpiena, B&B, divvietu istaba
 • KINAPA (Kili Nacionālais parks) visi maksājumi - dabas aizsardzības, ieejas, glābēju, namiņu utt.
 • Kili NP apmācīti un sertificēti angliski runājoši gidi
 • Kili NP apmācīti un sertificēti nesēji, ar godīgas nodarbinātības normu monitoringu (KPAP), 1 nesējs personai ar atļauto 15 kg personīgo kalna bagāžu
 • Apmācīts pavārs un īsti galda piederumi (šķīvji, naži, karotes, dakšiņas)
 • Maltītes kā programmā [B=brokastis, L=launags, P=vēlās pusdienas]
 • 1x transfers no Moši uz programmā izvēlētajiem NP vārtiem, 1x transfers no vārtiem uz Moši
 • Seifs un bagāžas glabāšana viesnīcā
 • Kalnu namiņu (Huts) izmantošana, 1 guļvieta ar matraci personai (nodrošina Kili NP)
 • Dalīto labierīcību izmantojums namiņos
 • Vārīts dzeramais ūdens kāpiena dienās (laikā pēc pirmās dienas)
 • Pamata pirmās palīdzības komplekts uz grupu
 • 1 ārkārtas gadījuma skābekļa cilindrs uz grupu

Papildus izvēles (par papildus samaksu):

 • iekšzemes lidojumi pirms / pēc kalnu pārgājiena
 • papildus transferi starp parka vārtiem un Moshi (ja izvēlaties atgriezties ātrāk)
 • lidostas - Moši transferi
 • SNGL numuri viesnīcā
 • papildus nakts (izmitināšana)
 • personīgais kalna aprīkojums, kā guļammaiss, pastaigu nūjas, sporta soma nesējam u.c.
 • papildus ārkārtas skābekļa cilindri
 • papildus komforta elementi, piemēram, papildus skābekļa cilindrs ikdienai, papildu nesējs personīgajai ''daypack'', personīgā portatīvā WC ar nesēju u.c.
 • ārkārtas evakuācijas apdrošināšana (Flying Doctors un tml.)

Kili tūres cenā nav iekļauts:

 • dzeramnaudas (lūdzu, skatiet mūsu nosūtāmos ieteikumus aprēķinam)
 • dzeramais ūdens pirmajā kalnu pārgājiena dienā
 • papildus aklimatizācijas dienas pārgājienā
 • dzērieni (gāzētie dzērieni un alkoholiskie dzērieni) pie ceļojuma maltītēm
 • metāla un cietās plastmasas blašķes/pudeles, ūdens pūšļi (ūdens mugursomas); mīkstā plastmasa uz kalna nav atļauta!
 • personiskas dabas priekšmeti
 • Tanzānijas vīza
 • apdrošināšana

MACHAME MARŠRUTS Machame Route

Moshi > Machame teltis > Shira teltis > Barranco teltis > Barrafu teltis > Summit > Mweka teltis > Moshi
Sākums: Moshi (10:00 - 21:00), noslēgums: Moshi 12:00

Regulāro grupu programmā ir 7 kalna dienas, kopā 9 dienas. (iespējams pasūtīt arī īsāku individuālu programmu).

Runājot ar kalnu gidiem par "labāko" Kilimandžāro ceļu, šo ieteiks kā vienu no labākiem - virsotnes sasniegšanas labo iespēju dēļ. Machame mēdz saukt par Viskija ceļu (Whiskey Route), jo maršruts ir fiziski mazliet grūtāks par Marangu, toties ar labāku aklimatizāciju un tempu.

Kāpjot atklājas dažādu klimata zonu ainavu un tālo Āfrikas panorāmu daudzveidība, īpaši, kad mežu zona atstāta aizmugurē un mākoņi paliek zem jums. Šo ieguvumu dēļ maršrutā var būt daudz kāpēju, īpaši tā sākuma daļā. Ja izvēlaties populāru laiku, ir vērts apsvērt arī Lemošo maršrutu - atšķiras pirmās divas dienas, vai arvien pieprasītāko Rongai. Ceļabiedru skaits būs mazs, palielinot iespēju redzēt kalna dzīvniekus.

Pilnmēness kāpiena laiki ir norādīti pie garantēto grupu datumiem lappuses beigās.

Regulārās 7 dienu uz kalna, kopā 9 dienu, Machame programmas cena jūlijā* vienai personai: 1970 USD.

Ja dalībnieks garantētajā programmā ir viens, jāpievieno piemaksa par vienu vietu.

Piemaksa par vienu vietu lodžā (pirms un pēc kāpiena) / teltī (kāpiena laikā) 60 USD / 105 USD.

*Katrā regulārās programmas laikā mazliet atšķiras programmas cena - lūdzu jautājiet par izvēlēto laiku!

*Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts divatā ar citu ceļa biedru bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas vienvietīgu izmitināšanu, tad piemaksa ir vajadzīga. Vienlaikus piesakoties vairākiem, trešais (piektais...) ceļotājs tiek izmitināts vienvietīgās naktsmītnēs bez piemaksas.

Nav pieskaitīta inventāra un papildu ērtību aprīkojuma noma (izvēle) un dzeramnaudas personālam. Sagatavojam precīzu aprēķinu visām izmaksām - jautājiet!


Nozīmīga informācija

Nakšņošana

Nakšņošana nometnēs divvietīgās Hilleberg / Vaude 4-sezonu teltīs (iespējams pasūtīt telti vienam).

Uzkāpšana, nokāpšana

Uzkāpšana pa Machame ceļu, nokāpšana pa Mweka ceļu.

Ilgums

Regulārā Machame programma ir ar 7 dienām uz kalna, kopā 9 dienas, 8 naktis.

Cena

Vidēja (nedaudz dārgāka, salīdzinot ar Marangu, jo vajadzīgs papildu nesējs teltij, un ceļš ir par dienu ilgāks).

Panākumu iespēja

Augsta (85%).

Aklimatizācija: ļoti laba.

Līmenis: vidējais.

Plūsma: augsta / ļoti augsta.

Machame regulārais maršruts, kods STTK2+1, kalnā 7 dienas, kopā 9 dienas ▼
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
Chanya LodgeIerašanās, sagatavošanās, inventārs & instruktāža
1Machame Gate1,640Machame Camp2,8505-711Lietus mežs, skujkoki, tīrelis
2Machame Camp2,850Shira Cave Camp3,8104-65Tīrelis un virsāji
3Shira Cave Camp3,810Lava Tower4,6304-57Tīrelis un virsāji
Lava Tower4,630Barranco Camp3,9762-33Tīrelis un virsāji
4Barranco Camp3,960Karanga Camp4,0353-56Virsāji, tīrelis, Alpu tuksnesis
5Karanga Camp4,035Barafu camp4,6501-24Virsāji, tīrelis
6Barafu Camp4,673Virsotne (Uhuru)5,8956-85Tuksnesis, sniegs
Uhuru Peak5,895Mweka Camp3,0686-812Sniegs, tuksnesis, tīrelis un virsāji
7Mweka Camp3,068Mweka Gate1,640310Virsāji, meži
Chanya LodgeBrokastis, ceļš tālāk

Kilimandžāro Machame regulārā maršruta programma STTK2+1 ar aklimatizācijas dienu

1. diena MOSHI Chanya Lodge, standarta istaba, ---

Ierašanās viesnīcā / Kili kāpšanas bāzes vietā. Iespējams pasūtīt transfēru no lidostām. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Ierašanās laiks pēc 12:00. Instruktāžas laiks: 17:00 vai pēc norunas. Nomājamo lietu izvēle, kalnā nesamo somu pārpakošana, svēršana un pārbaude. Atpūta pirms rītdienas piedzīvojuma.

2. diena MACHAME CAMP Telts telšu nometnē (jautājiet telšu apraksta failu) [BLP]

Brokastis, uzglabājamo lietu nodošana viesnīcā (iekļauta arī seifa pieeja), transfērs uz maršruta vārtiem (Marangu).

Ierodoties, Nacionālā parka formalitātes klientu centrā, bagāžas pārsvēršana, nodošana nesējiem, iepazīšanās ar gidiem (iespējams, esat tikušies jau viesnīcā).

Kalnu pārgājiens pa Kili zemākajām nogāzēm ved cauri lietus meža daudzveidīgajai ainavai. Kāpiens uzved uz Machame telšu nometni, kur gaida grupas telšu komplekss.

Brauciens: 1,5 stundas. Kāpiens: 5-8 stundas. Distance: 9 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3010 m. Sasniegtā augstumu starpība: 1220 m.

3. diena SHIRA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, turpinās kāpšana, ieskaitot pakāpšanos stāvā kraujā līdz nelielai klintij, ko pazīst kā piknika vietu.

Turpinām ar vieglu pacēlumu uz Širas nometni, kas zināma ar labiem skatiem uz uz Kibo smaili, Širas plato (plakankalni) un Meru kalna virsotni, ja laiks nav apmācies.

Pēc neilgas atpūtas iespējams apmeklēt Širas alas.

Kāpiens: 5-8 stundas. Distance: 7 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3845 m. Sasniegtā augstumu starpība: 835 m.

4. diena BARRANCO CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, rāms pacēlums, šķērsojot kalna dienvidrietumu nogāzi gar Lavas Torņa nometni.

Vēlāk nolaišanās Lielajā Barranco ielejā nakšnojumam. Barranco uzskata par skaistāko no visām telšu nometnēm Kilimandžāro. Pārgājiens uz Lavas Torņa nometni ir ieguvums kāpēja ķermenim, pielāgojoties lielajam augstumam.

Pārgājiens: 6-8,5 stundas. Distance: 10 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4630 m. Sasniegtā augstumu starpība: 785 m.

5. diena KARANGA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, šī ir aklimatizācijas diena. Šodien iekarosiet Lielo Barranco sienu, no tās augšpuses paveras Heima ledāja ainas. Nolaišanās taka vijas uz Karangas ieleju. Beigās stāvāks kāpiens noved Karangas nometnē.

Pārgājiens: 3,5-5,5 stundas. Distance: 6 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4257 m. Sasniegtā augstumu starpība: 297 m.

6. diena BARAFU CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, stāvs kāpiens ar iespaidīgu Kibo virsotnes skatu, ja nav mākoņu. Ceļš turpinās cauri klajai un sausai ainavai uz Barafu nometni. Tajā ierodamies savlaicīgi, iegūstot labas atpūtas iespēju pirms rītdienas agrās (pēc pusnakts) iziešanas virsotnes kāpienam.

Pārgājiens: 3-4,5 stundas. Distance: 4 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4640 m. Sasniegtā augstumu starpība: 400 m.

7. diena VIRSOTNE, MWEKA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Ap pusnakti sākas virsotnes kāpiens ar akmeņainu (vaļīgas akmens drumslas) un stāvu taku uz Stellas smaili (5685 m) īsai atpūtai. Šajā posmā vajadzīgas nūjas un, arī pilnmēness kāpienu laikā, baterija. Turpinājums ved uz Uhuru smaili pa visdrīzāk sniega klātu taku. Saullēkta laikā nonākam Uhuru, neilgs brīdis triumfa foto un ceļš lejup. Īsa atpūta Barrafu apmetnē, tad uz Mweka pēdējai naktij kalnā.

Pārgājiens: 14-19 stundas. Distance: 19 km. Sasniegtais augstākais punkts: 5895 m. Sasniegtā augstumu starpība (ceļš lejup): 1255 m.

8. diena MOSHI Chanya Lodge [B--]

Brokastis, nokāpšana līdz Mweka vārtiem (1680 m) un izejas formalitātes, dzeramnaudu ceremonija mūsu personālam. Transfērs uz Moši, viesnīcu. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Nomāto lietu nodošana, uzglabājamās bagāžas saņemšana. Nakšņojums.

Pārgājiens: 5-8 stundas. Distance: 17 km. Sasniegtā augstumu starpība: 1840 m. Brauciens: 1 stunda.

9. diena MOSHI Izrakstīšanās no Chanya Lodge [B--]

Brokastis, servisa beigas. Iespējams pasūtīt lidostu transfēru vai safari programmas.

Izrakstīšanās: 10:00.

Kas iekļauts Kilimandžāro Machame maršruta cenā? Kādi var būt papildu izdevumi?

expand_more

Cenā iekļauts:

 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pirms kāpiena, B&B, dalīta istaba
 • 1 nakts Moši, Chanya Lodge (vai līdzvērtīgā viesnīcā) pēc kāpiena, B&B, dalīta istaba
 • KINAPA (Kili Nacionālais parks) visi maksājumi - dabas aizsardzības, ieejas, glābēju, kempingu utt.
 • Kili NP apmācīti un sertificēti angliski runājoši gidi
 • Kili NP apmācīti un sertificēti nesēji, ar godīgas nodarbinātības normu monitoringu (KPAP), 1 nesējs personai ar personīgo 15 kg kalna bagāžu
 • Apmācīts pavārs un galda piederumi (šķīvji, naži, karotes, dakšiņas)
 • Maltītes kā programmā [B=brokastis, L=launags, P=vēlās pusdienas]
 • 1x transfērs no Moši uz programmā izvēlētajiem NP vārtiem, 1x transfērs no vārtiem uz Moši
 • Seifs un bagāžas glabāšana viesnīcā
 • Kupola teltis, dalīta izmantošana (3-vietu teltī 2 personas), meses / pusdienu telts, tualetes telts
 • Galdi un kempinga krēsli
 • Vienkāršs telts guļamais paklājs
 • Vārīts dzeramais ūdens kāpiena dienās (pēc pirmās dienas)
 • Pamata pirmās palīdzības komplekts uz grupu
 • 1 ārkārtas gadījuma skābekļa cilindrs uz grupu
 • Papildus aklimatizācijas diena kalnā, ja iekļauta programmā

Papildus izvēles (par papildus samaksu):

 • iekšzemes lidojumi pirms / pēc kalnu pārgājiena
 • papildus transferi starp parka vārtiem un Moshi, ja izlemjat atgriezties ātrāk
 • lidostu transferi
 • SNGL nakšņošana viesnīcā un / vai teltīs (individuāla telts)
 • papildus nakts (izmitināšana)
 • personīgais kalna aprīkojums, kā guļammaiss, telts matracis, pastaigu nūjas, sporta soma nesējam u.c.
 • papildus ārkārtas skābekļa cilindri
 • papildus komforta elementi, piemēram, papildus skābekļa cilindrs ikdienai, telts saliekamā gulta, papildu nesējs personīgajai ''daypack'', personīgā portatīvā WC ar nesēju u.c.
 • ārkārtas evakuācijas apdrošināšana (Flying Doctors un tml.)

Kili tūres cenā nav iekļauts:

 • dzeramnaudas (lūdzu, skatiet mūsu nosūtāmos ieteikumus aprēķinam)
 • dzeramais ūdens pirmajā kalnu pārgājiena dienā
 • dzērieni (gāzētie dzērieni un alkoholiskie dzērieni) pie ceļojuma maltītēm
 • metāla un cietās plastmasas blašķes/pudeles, ūdens pūšļi (ūdens mugursomas); mīkstā plastmasa uz kalna nav atļauta!
 • personiskas dabas priekšmeti
 • Tanzānijas vīza
 • apdrošināšana

RONGAI MARŠRUTS Rongai Route

Moshi > Simba teltis > Kikelelwa teltis > Mawenzi Tarn teltis > Chibo teltis > Summit > Horombo teltis > Moshi
Sākums: Moshi (ierašanās starp 10:00 - 21:00), noslēgums: Moshi 12:00

Regulāro grupu programmā ir 6 kalna dienas, kopā 8 dienas.

Jaunais Rongai ceļš iegūst arvien augstāku popularitāti, it īpaši Pilnmēness laika kāpienos. Grūtību ziņā tas ir līdzīgs, varbūt mazliet grūtāks par Marangu, toties dienu īsāks un ar labu aklimatizāciju un tempu. Kāpiens sākas no kalna ziemeļu (Kenijas) puses, ilgāks transfers, un kalna vārti atrodas augstāk virs jūras līmeņa.

Kāpjot atklājas ainavu un tālo Āfrikas panorāmu daudzveidība no neierastas puses, kad mežu zona atstāta aizmugurē un mākoņi paliek zem jums. Ceļabiedru skaits būs mazs, tā palielinot iespēju redzēt kalna dzīvniekus.

Papildu ieguvuma - skaistā Pilnmēness kāpiena laiki ir norādīti pie garantēto grupu datumiem lappuses beigās.

Regulārās 6 dienu uz kalna, kopā 8 dienu, Rongai programmas cena jūlijā* vienai personai, piesakoties divatā: 1890 USD.

Ja dalībnieks garantētajā programmā ir viens, jāpievieno piemaksa par vienu vietu.

Piemaksa par vienu vietu lodžā (pirms un pēc kāpiena) / teltī (kāpiena laikā) 60 USD / 105 USD.

*Katrā regulārās programmas laikā mazliet atšķiras programmas cena - lūdzu jautājiet par izvēlēto laiku!

*Ceļotājs, kurš piesakās viens, tiek izmitināts divatā ar citu ceļa biedru bez piemaksas. Ja ceļotājs vēlas vienvietīgu izmitināšanu, tad piemaksa ir vajadzīga. Vienlaikus piesakoties vairākiem, trešais (piektais...) ceļotājs tiek izmitināts vienvietīgās naktsmītnēs bez piemaksas.

Nav pieskaitīta inventāra un papildu ērtību aprīkojuma noma (izvēle) un dzeramnaudas personālam. Sagatavojam precīzu aprēķinu visām izmaksām - jautājiet!


Nozīmīga informācija

Nakšņošana

Nakšņošana nometnēs divvietīgās Hilleberg / Vaude 4-sezonu teltīs (iespējams pasūtīt telti vienam).

Uzkāpšana, nokāpšana

Uzkāpšana pa Rongai ceļu, nokāpšana pa Machame ceļu.

Ilgums

Regulārā Rongai programma ir ar 6 dienām uz kalna, kopā 8 dienas, 7 naktis.

Cena

Vidēja.

Panākumu iespēja

Augsta (85%).

Aklimatizācija: ļoti laba.

Līmenis: iesācēja/vidējais.

Plūsma: zema.

Rongai regulārais maršruts, kods STTK5+1, kalnā 6 dienas, kopā 8 dienas ▼
DienaStartsAugstums (m)FinišsAugstums (m)Laiks (st.)Distance (km)Zona
Chanya LodgeIerašanās, sagatavošanās, inventārs & instruktāža
1Rongai Gate2,020Simba Camp2,6253-48Lietus mežs, skujkoki, tīrelis
2Simba Camp2,625Kikelelwa Camp3,6305-610Tīrelis un virsāji
3Kikelelwa Camp3,810Mawenzi Tarn Camp4,3103-45Virsāji un Alpu tuksneša robeža
4Mawenzi Tarn Camp4,310Kibo Camp4,7003,5-5-Alpu tuksnesis
5Kibo Camp4,700Virsotne (Uhuru)5,895--Tuksnesis, sniegs
Uhuru Peak5,895Horombo Camp3,72012-1621Sniegs, tuksnesis, tīrelis un virsāji
6Horombo Camp3,720Machame Gate1,8605-612Virsāji, lietus meži
Chanya LodgeBrokastis, ceļš tālāk

Kilimandžāro Rongai regulārā maršruta programma STTK5+1 ar aklimatizācijas dienu

1.diena MOSHI Chanya Lodge (vai Bristol Cottages), standarta istaba, ---

Ierašanās viesnīcā, kāpšanas bāzes vietā. Iespējams pasūtīt transfēru no lidostas, kā arī vakariņas viesnīcā. Lodžā ir baseins, labs restorāns un bārs maltītēm. Ierašanās laiks pēc 12:00. Instruktāža ar kalnu gidu: pēc norunas. Nomājamo lietu izvēle, kalnā nesamo somu pārpakošana, svēršana un pārbaude. Atpūta pirms rītdienas piedzīvojuma.

2.diena SIMBA CAMP Telts telšu nometnē (jautājiet telšu apraksta failu) [BLP]

Brokastis, glabājamās bagāžas nodošana viesnīcā (seifa pieeja pēc vajadzības), 09:00 transfers uz Rongai/Nalemuru vārtiem, 2-3 stundas.

Nacionālā parka formalitātes klientu centrā, bagāžas pārsvēršana, nodošana nesējiem, tikšanās ar kalnu gidiem.

Kalnu pārgājiens cauri lietus meža daudzveidīgajai ainavai, kalna sausākajā pusē mežs izretinās un tīreļa zonā atrodas Simba (Pirmo alu) telšu nometne, kur jau gaida grupas telšu komplekss.

Brauciens: 2,5 stundas. Kāpiens: 3-4 stundas. Distance: 8 km. Sasniegtais augstākais punkts: 2625 m. Sasniegtā augstumu starpība: 600 m.

3.diena KIKELELWA CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, nedaudz ilgāka kāpšana līdz Otrajām alām - launaga vieta, tad cauri zālainam plato sasniedzam Trešās alas jeb Kikelelwas telšu nometni.

Kāpiens: 5-6 stundas. Distance: 10 km. Sasniegtais augstākais punkts: 3630 m. Sasniegtā augstumu starpība: 1000 m.

4.diena MAWENZI TARN CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, īsāks, toties stāvāks ceļš, pagriežoties uz Mawenzi žuburotajām smailēm. Alpu tuksneša zona, dramatiska ainava. Pēc ierašanās iespēja kopā ar kalnu gidu doties pastaigā līdz ledāja ezeram, veicinot aklimatizāciju.

Kāpiens: 5-7 stundas. Distance: 5 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4390 m. Sasniegtā augstumu starpība: +760 m, -80 m.

5.diena KIBO CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Brokastis, kāpiens, pavēršoties pret Kibo vulkānisko konusu, pa ''sedliem'' starp Mawenzi un Kibo smailēm. Ierodamies bāzes nometnēs Kibo vai School Hut Camp atpūtai pirms rītdienas agrās iziešanas virsotnes kāpienam. Vide kļūst kailāka, gaiss - retināts.

Pārgājiens: 4-5 stundas. Distance: 8 km. Sasniegtais augstākais punkts: 4715 m. Sasniegtā augstumu starpība: 450 m.

6.diena VIRSOTNE, HOROMBO CAMP Telts telšu nometnē [BLP]

Agri, pēc pusnakts, sākas virsotnes kāpiens pa akmeņainu (vaļīgas akmens drumslas) un stāvu taku, aukstā naktī, zigzagā lēni virsoties uz Gilmana smaili (5681 m) jau arktiskajā zonā. Te - pirmā apstāšanās uz Kibo krātera sienas. Šajā posmā vajadzīgas nūjas un, arī pilnmēness kāpienu laikā, baterija. Īss, taču stāvs ceļa posms uzved gar Stellas smaili Uhuru smailē, Āfrikas augstākajā punktā. Taka virsotnē var būt sniega klāta. Saullēkta laikā nonākam Uhuru, neilgs brīdis triumfa foto un ceļš lejup. Brokastis un īsa atpūta bāzes apmetnē, tad ejam lejup uz Horombo pēdējai naktij kalnā.

Pārgājiens: 12-16 stundas. Distance: 21 km. Sasniegtais augstākais punkts: 5895 m. Sasniegtā augstumu starpība: 1195 m.

7.diena MOSHI Chanya Lodge [B--]

Brokastis, nokāpšana līdz Marangu vārtiem (1860 m) un izejas formalitātes, dzeramnaudu ceremonija personālam. Transfers uz Mošī, viesnīcu. Lodžā ir baseins, restorāns un bārs svētku vakariņām. Saņemam uzglabāto bagāžu, ierakstāmies numurā. Nakšņojums.

Pārgājiens: 5-6 stundas. Distance: 12 km. Brauciens: 2 - 3 stundas.

8.diena MOSHI Izrakstīšanās no Chanya Lodge [B--]

Brokastis, servisa beigas. Iespējams pasūtīt lidostu transfēru vai safari programmas.

Izrakstīšanās: 10:00.

Kilimandžāro maršrutu naktsmītnes un detaļas attēlos

Naktsmītnes Kilimandžāro

Telšu nometnes - visi maršruti

Naktsmītnes Kilimandžāro

Namiņi - tikai Marangu maršrutā

Kili kalnu pārgājienu posmi

No lietus meža līdz Alpu tuksnesim

KKa1 Kilimandžāro, Tanzānija

Tabulā norādītie regulārie ceļojumi notiek garantēti ar jebkuru pieteikušos dalībnieku skaitu (no 1 līdz 14 personām).


Kilimandžāro kāpienu iespējams pasūtīt arī jums ērtākajā laikā un veidā, lūdzu vaicājiet mums par izmaksām.

Kāpiena maksa atšķiras atkarībā no tā, vai esat viens, divi vai trīs ceļotāji, kas piesakās vienlaikus un ir gatavi dalīt telts vai lodžas naktsmītnes.

Ceļojumi sākas un beidzas norādītajos datumos un vietās. Kādos veidos pagarināt Tanzānijas / Zanzibāras ceļojumu, jautājiet mums! Pēc vairuma kāpienu ir ērti pievienojami Lielās migrācijas / Serengeti NP vairākdienu regulārie ceļojumi un fantastiskie skati Ngorongoro krāterī un Tarangires NP (norāde "safari" tabulā zemāk).

Ceļotāju skaits vienā grupā ir 1 - 14 personas, atbilstoši šim skaitam kāpējus visā ceļā pavada no 2 līdz 7 kalnu gidi. Personāls (nesēji, gidi, pavāri) kopā ir trīs līdz piecas reizes skaitliski lielāks par grupu.


Ja esat 4 ceļotāji, Kili ceļojums ir pasūtāms jums vēlamajā laikā par izdevīgo regulārās grupas cenu.

2024. gads, garantēti

"6d/8d" - norādītas dienas uz kalna / dienas kopā, ieskaitot ierašanos viesnīcā pirms kāpiena. "Meru mnt" ir blakus kalna kāpiens ar Kili skatiem, "Safari" ir izbraucieni pēc kāpiena. Kad grupas Safari nav paredzēti, tos pievieno individuāli, pieskaņojot laikus kāpienam.

6d/8d Kili Rongai Full-moon20-Feb27-Feb
7d/9d Kili Lemosho27-Feb06-Mar
6d/8d Kili Marangu27-Feb05-Mar
7d/9d Kili Machame5-Jun13-Jun
3d post-tour Safari13-Jun 15-Jun
8d/10d Kili Lemosho Full-moon15-Jun24-Jun
7d/9d Kili Machame 5-Jul13-Jul
3d post-tour Safari13-Jul 15-Jul
8d/10d Kili Lemosho Full-moon15-Jul24-Jul
7d/9d Kili Machame3-Aug11-Aug
3d Safari11-Aug13-Aug
8d/10d Kili Lemosho Full-moon13-Aug22-Aug
7d/9d Kili Machame1-Sep9-Sep
3d Safari9-Sep11-Sep
8d/10d Lemosho Full-moon11-Sep20-Sep
7d/9d Kili Machame1-Oct09-Oct
3d Safari9-Oct11-Oct
8d/10d Lemosho Full-moon11-Oct20-Oct
7d/9d Kili Machame29-Nov07-Dec
3d Safari07-Dec09-Dec
8d/10d Lemosho Full-moon09-Dec18-Dec
7d/9d Kili Machame28-Dec05-Jan
3d Safari05-Jan07-Jan

Jautājiet mums par vietu pieejamību!

2025. gads, garantēti

8d/10d Lemosho Full-moon07-Jan16-Jan
7d/9d Kili Machame27-Jan04-Feb
3d Safari04-Feb06-Feb
8d/10d Lemosho Full-moon06-Feb15-Feb
Pievienosim arī tālāko grafiku. Ja jau zināt sev vēlamo laiku - jautājiet!

Pakāpeniski pievienojam tālākos datumus.

Par dienas gājienu un kalnu pārgājienu grūtības pakāpēm lūdzu jautājiet!

Virziena, inventāra un apģērba nomas iespēju un līdzņemamo lietu informācija, starptautiskā un/vai vietējā lidojuma izmaksas tiek sagatavotas atbilstoši jūsu pieprasījumam – jautājiet Mundus!

Kāpjot Kilimandžāro, tuvu smailei

Ķādi būs citi ceļotāji grupā, kādā veidā un valodā notiks saziņa?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas safari programmām.

Mūsu izvēle ir ceļojumi mazā grupā, lai Āfrikas piedzīvojums būtu netraucēts un intensīvs. Tie ir divi līdz astoņi cilvēki, kas pārvietojas vienā automašīnā (speciāli būvētā Landroverā vai sevišķi džungļiem konstruētā ceļotāju auto, garākos ceļojumos mazapdzīvotās zemēs - ar piekabi, iespējams, arī ar pavadošo auto).

Līdzi braucienā ir viens vai divi cilvēki, atbilstoši valsts un programmas prasībām, pienācīgi apmācīts grupas šoferis, gids, parka reindžers. Piedāvātajās Āfrikas valstīs tūrisma personāla sagatavošana un apmācība, ieskaitot džungļu drošības situācijas, ir reglamentēta daudz stingrāk, kā pārējie biznesi.

Ceļotāji grupiņās var pieteikties no visas pasaules zemēm. Pieredze rāda, ka tie ir galvenokārt Eiropas (vairāk Rietumu un Centrālās Eiropas) un ASV iedzīvotāji, pavisam reti - indiešu pāri.

Saziņas valoda ir angļu valoda, diezgan vienkāršās formās. Svarīgās darāmās lietas savannā un džungļos neprasa komplicētu saziņu. Savukārt dažās džungļu lodžās varam sastapt to pārvaldniekus ar britu aristokrātu manierēm. Mūsu skolu sniegtais angļu valodas apjoms ir vairāk nekā pietiekams brīvam ceļojumam.

Ja labi pārvaldāt vācu valodu, vaicājiet, un piedāvāsim (retākus) garantētus ceļojumus ar šo valodu zinošu pavadoni.

Daži ceļojumi ir garantēti no diviem dalībniekiem (ja esat divatā, ceļojums ar to pašu arī notiks), daži - no četriem dalībniekiem, vairums ceļojumu ir garantēti, arī piesakoties vienam pašam. Tas norādīts programmās. Vaicājiet par interesējošo laiku, un mēs pārbaudīsim ceļojuma statusu un jau pieteikušos dalībnieku skaitu!

Tāpēc pieteikšanās brīdī nevaram droši pateikt, ka būsiet divi, četri vai astoņi, bet droši zinām, ka tā būs neliela un labi aprūpēta grupa.

Ja ceļojumā pēkšņi piesakās vairāk dalībnieku, nekā jūs vēlētos? Ja ceļotāju skaits sasniedz norādīto maksimumu, pieteikšanos pārtrauc. Grupu lieluma ierobežojums nodrošina jūsu dzīvnieku vērošanas un fotografēšanas ērtības, visiem vietas pie logiem, pietiekamā skaitā skata vietas zem paceļamajiem mašīnu jumtiem.

Savukārt, ja esat plašāks draugu pulciņš vai lielāka ģimene, tad programmu ceļojumus var īstenot arī citā laikā - lūdzu vaicājiet!

Ar kādiem papildu izdevumiem jārēķinās safari?

expand_more

Skaidrojums attiecas uz visām Mundus Āfrikas programmām. Safari ceļojuma laikā programmā nenorādītu vai neiekļautu izdevumu ir ļoti maz.

Nakšņojot džungļu lodžās, bagātīgas maltītes ir iekļautas. Dzērieni pie maltītēm Klasiskajos ceļojumos var ietvert vīnu, bezalkoholiskie dzērieni ir iekļauti. Lodžu kopējo telpu virtuves ir nodrošinātas ar nelielu stipro dzērienu apjomu (dažu džintoniku apjomā).

Atpūtas laikā pēc vakariņām kokteiļus vai šotus kalpotāji vai vietējais bārs sagatavo par maksu, orientējoši no 2 USD par džintoniku, līdzīgi maksā Āfrikas Guiness alus (0.33 l), dzesēts vietējais alus (0,5 l) maksā ap pusotru dolāru. Kāpēc džins? Kopš senākiem laikiem Āfrikā uzskata, ka kadiķu un tonika hinīna rūgtums izmaina lietotāja ādas smaržu, tā atvairot moskītus.

Ja programmā iekļauta nakšņošana būvējamās telšu nometnēs džungļos / bušā - par iekļautu džintoniku vakarā parūpēsies personāls, par tālākajiem - jūs paši.

Brauciena sākumā vai lidostas tax-free varat nodrošināties ar tīkama dzēriena rezervi, jo lodžu dzērienu klāsts var būt ierobežots - vairāk būs stāstīts Līdzņemamo mantu sarakstā.

Litru ūdens dienā mēdz iekļaut (laikam starp maltītēm), par papildu pudelēm var būt nenozīmīga samaksa.

Ja pirksiet vietējo gatavotu suvenīru vai karti, būs vajadzīga skaidra nauda. Tas, kādi dolāri jeb vietējā nauda noder pirkumiem, kādi ne, ir aprakstīts mūsu Ceļojuma norādījumos.

Dažās programmās norādīts Vietējais maksājums ir cenas komponents, kas maksājams norādītajā valūtā (USD) grupas vadītājam Āfrikā. Ar to atalgo vietējās kopienas, kas nodrošina pavadoņus, laivu stūmējus, nesējus ciltīs, kur pārskaitījumus neizmanto. Ja Vietējais maksājums nav norādīts pie Programmas cenas, tā attiecīgajā programmā nav.

Dzeramnaudas. Ir ierasts ceļojuma beigās nodot dzeramnaudu pastāvīgajam šoferim un gidam jeb reindžeram, kurš bijis ar grupu visu laiku. Dolārs dienā no personas ir piemērota maksa, un draudzīgu pavadoni jūs vienmēr varat apbalvot vairāk. Nacionālo parku īslaicīgie pavadoņi, gidi, kareivji (gorillu vērošanas gājienos) dzeramnaudas negaida, īpašu izpalīdzību jūs varat atalgot. Saņemtā pateicība ir tā vērta. Kilimandžāro kāpšanas programmās pavadonis var saņemt no 2 USD dienā, kad jūs būsiet redzējuši viņa darba apjomu.

Kad esam lodžās pie ciematiem, mums labprāt ar mūziku un dejām uzstājas vietējie - tad neliela summa (dolārs vai divi) der balvai, ja esat vēlējušies priekšnesumu noskatīties.

Vai safari varam doties ar bērniem?

expand_more

Safari / wildlife programmās ar lielo pērtiķu klātienes vērošanas programmām var piedalīties bērni no 15 gadu vecuma. Tas ir valdību lēmums, saistīts gan ar bērnu koncentrēšanās spējām, gan programmas ritmu, gan drošības apsvērumiem džungļos vai bušā.

Savukārt Āfrikas dienvidu safari programmās var piedalīties bērni jau no 12 gadu vecuma.

Ja vēlaties ceļot kopā ar vēl mazākiem ģimenes locekļiem, tad ir piemēroti ilgāk padzīvot vienā lodžā, apmetnē ar daļēji norobežotu vai labi pārskatāmu teritoriju un ģimenes mājiņām. No apmetnes tiks organizēti Game Drive, dzīvnieku vērošanas izbraucieni ģimenei piemērotā veidā. Lūdzu vaicājiet!

Papildu informācija un Āfrikas ceļojuma pasūtījums

''Ceļojums mūs interesē. Vai ir drukājama programma un līgums? Kā rīkoties tālāk?''

Zvaniet vai rakstiet mums,ienāciet birojā!
Mēs sagatavojam līguma formu un programmas materiālus, nosūtām vai izdrukājam līdzi ņemamo lietu sarakstu un vīzu saņemšanai nepieciešamo informāciju. Tāpat sagatavojam ērtākos lidojuma piedāvājumus, informāciju par potēm un medikamentiem, kur tas aktuāli, ieceļošanas prasībām un klimata īpatnībām ieplānotajā laikā.

Kad līgums un programma Jūs apmierina, parakstām līgumu un sagatavojam rēķinu par samaksu vai avansu, kuru Jūs apmaksājat i-bankā vai bankā. Pēc tam nosūtām izbraukšanas vaučeru un informācijas dosjē ar detalizētu ceļojuma sagatavošanas plānu, lai nekas nepaliktu nepaveikts vai atstāts mājās.

Visu vajadzīgo var izdarīt, arī ierodoties mūsu birojā, un tas dod iespēju pārrunāt ceļojuma nianses. Mēs pārzinām mūsu piedāvātās vietas, programmas ir izmēģinātas un pārbaudītas.

Tad pēc pārlidojuma norunātajā laikā un vietā sāksies brīnišķīgs Āfrikas ceļojums!


Saņemiet informāciju un pasūtiet! Zvaniet, rakstiet, ienāciet:
Zvaniet67217790 Zvaniet25443302 Rakstiet WhatsApp Rakstiet e-pastuE-pasts: mundus@mundustravels.com. Klikšķiniet, lai nosūtītu! Ienāciet darbdienās
no 10:00-18:00
Birojs: Barona iela 34-6a, Rīga, LV-1011